Розробка системи менеджменту в організації малого підприємства по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів

Час, в який ми живемо - епоха змін. Наше суспільство здійснює винятково важку, багато в чому суперечливу, але історично неминучу і необхідну перебудову. У соціально-політичному житті це перехід від тоталітаризму до демократії, в економіці - від адміністративно-командної системи до ринку, у житті окремої людини - перетворення його з "гвинтика" у самостійного суб'єкта господарської діяльності. Такі зміни в суспільстві, економіці, у всьому нашому життєвому укладі складні тим, що вони вимагають зміни нас самих. Подібну ситуацію, американці звиклі до різких поворотів долі, до конкуренції, визначають словом "виклик". По їхньому поняттю, кожен виклик таїть у собі для особистості, організації, країни, як можливості, так і погрози. Щоб справитися з цим безпрецедентним у житті нинішніх поколінь викликом, нам, крім всього іншого, потрібно опановувати новим знанням, навчитися користатися ними на практиці. Важлива частина цих знань, як показує світовий досвід, - збагнення науки і мистецтва менеджменту. З легкої руки американців це англійське слово стало відомо сьогодні практично кожній людині.

У спрощеному розумінні, менеджмент - це уміння домагатися поставлених цілей, використовувати працю, інтелект, мотиви поводження інших людей. Менеджмент у перекладі з латинського "керування" - функція, вид діяльності по керівництву людьми в найрізноманітніших організаціях. Нарешті, менеджмент як збірне від менеджерів - це визначена категорія людей, соціальний шар тих, хто здійснює роботу по керуванню. Значимість менеджменту була особливо ясно усвідомлена в тридцяті роки. Уже тоді стало очевидним, що діяльність ця перетворилася в професію, область знань - у самостійну дисципліну, а соціальний шар - у дуже впливову суспільну силу. Зростаюча роль цієї суспільної сили змусила заговорити про "революцію менеджерів", коли виявилося, що існують корпорації-гіганти, що володіють величезним економічним, виробничим, науково-технічним потенціалом, порівнянним по мощі з цілими державами. Найбільші корпорації, банки складають стрижень економічної і політичної сили великих націй. Від них залежать уряду, багато хто з них мають транснаціональний характер, простираючи свої виробничі, сервісні, розподільні, інформаційні мережі по усьому світі. Тому рішення менеджерів, подібно рішенням державних діячів, можуть визначати долі мільйонів людей, держав і цілих регіонів. Але в ринковій економіці не менш важливий і малий бізнес. За значенням - це найбільша наближена до повсякденних потреб споживачів і в той же час полігон технічного прогресу й інших нововведень. Для більшості населення - це ще і робота. Уміло керувати в малому бізнесі - значить вижити, устояти, вирости. Як це зробити - теж питання ефективного менеджменту.

Метою написання цієї курсової роботи є розробка фактичної та раціональної системи менеджменту в малому підприємстві по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів, їх зіставлення та визначення переваг однієї системи над іншою.

Основними завданнями є: закріпити теоретичні знання в галузі менеджменту, оволодіти прикладними аспектами менеджерської підготовки, які дозволять в майбутньому успішно здійснювати управлінську діяльність.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ

Таблиця 1

Загальна характеристика малого підприємства по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів.

Параметр, який

характеризується

Зміст та особливості

Основні відмінності

Законодавча база заснування та функціонування організації

Участь у зовнішньоекономічній діяльності

1.Форма

підприємства

Господарське товариство

Товариство з обмеженою відповідальністю

Закон „Про господарське товариство”

Спільне підприємство

з іноземним

інвестором

2 Профіль

По технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів іноземного виробництва

Обслуговування машин іноземного виробництва

Рішення органів місцевого самоврядування

Купівля

запчастин за кордоном та

реалізація їх на Україні

3.Види

діяльності

Сервісне обслуговування автомобілів

Співпраця з іноземним фірмами

Статут підприємства

Гарантійне авторизоване обслуговування автомобілів

4.Форма

власності

Товариство з обмеженою відповідальністю

Обмежена відповідальність в межах внеску в статутний фонд

Закон „Про господарське товариство”

Спільна з іноземним капіталом

5. Внутрішнє

середовище

Наявність будівель, обладнання, висококваліфікованих працівників

Іноземні інвестиції

Закон „Про режим іноземного інвестування”

Внесок в статутний фонд у вигляді грошових коштів

6. Зовнішнє

середовище

Насиченість ринку авто іноземного виробництва які потребують сервісного обслуговування

Потреба в кваліфікованому обслуговуванні авто іноземного виробництва та постачанні оригінальних запчастин

„Митний кодекс України”

Ділерство по продажу автозапчастин та обслуговуванню автомобілів концерну „Volkswagen”

ФОРМУВАННЯ ФУНКЦІЙ МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВІ


  Інші статті по менеджменту

  Основні етапи матеріально-технічної підготовки проекту
  Матеріально-технічна підготовка проекту ...

  Критеріі ефективності труда менеджмера
  Один з найважливіших напрямків програми реформ у нашій країні – перебудова систем управління підприємством. Особливе значення ця проблема набуває на рівні тих підприємств, місце яких у ринк ...

  Шляхи удосконалення управління персоналом в державній організації
  Для виходу України з кризи необхідно створити ефективну систему державного управління, що є одним із головних завдань сучасного українського державотворення. Особливим інститутом держави, її управлінс ...

  Розділи