Планування

Вид діяльності, який визначає перспективу і майбутній стан малого підприємства ( далі МП ). З допомогою планування створюється орієнтир майбутнього. Під плануванням в даному проекті розуміємо відособлений вид управлінської ї діяльності МП

В даному проекті виділяються два види планування:

- стратегічне планування;

- планування реалізації стратегії;

2.1.1 Стратегічне планування полягає у розробці стратегії. В свою чергу стратегія – це всебічний комплексний план, призначений для забезпечення здійснення місії МП та досягнення її цілей. В нашому випадку стратегія планування здійснюється в плановому відділі 3-ма керівниками, професійні якості, яких оцінюється і приймається на нарадах один раз в рік.

Розглянемо складові процесу стратегічного планування.

Місія

– це чітко виражена причина існування МП

В зв’язку з тим, що на Українському ринку появились автомобілі концерну „Volkswagen”, який включає „Audi”, „Skoda”, „Seat”, а також великий інтерес покупця до цих іномарок, виникла необхідність в створенні малого підприємства по сервісному обслуговуванні автомобілів даних марок.

Цілі МП формуються на довгострокові ( 5 років ), середньострокові ( 1 – 5 років ) і короткострокові ( до 1 року)

Дане підприємство має конкретні цілі:

збільшити кількість постійних клієнтів, шляхом складення з ними контрактів на обслуговування автомобілів;

посилення маркетингової діяльності

;

створити склад запчастин і ввести нові сучасні технології (комп’ютерна діагностика і т. д.);

якісно і своєчасно проводити технічне обслуговування автомобілів

підвищувати кваліфікацію працюючих (вивчення іноземних мов, технічного сучасного обладнання, комп’ютерів і т. д.);

Оцінка і аналіз зовнішнього середовища проводиться шляхом поділу його на дві

групи:

Фактори прямої дії, які безпосередньо впливають на діяльність МП. До них відносяться: державні органи влади ( ДАІ, податкова інспекція), законодавчі акти (Закон України "Про митний тариф України", Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” Закон України „Про підприємництво” і. т д.), складні економічні відносини на Україні, споживачі, які психологічно доросли до іномарки, конкуренти, яким вдається мати ширшу номенклатуру запасних частин і таким чином більш оперативно обслужити клієнта.

Фактори непрямої дії, які впливають не безпосередньо, а через певні механізми і відносини. До них відносяться: міжнародне оточення - так як Україна находиться в оточенні технічно високорозвинених країн, де можна купити будь-яку запчастину, навіть авто і кваліфіковано зробити сервіс, також не секрет, що науково-технічний прогрес в нашій країні різко призупинився, стан ремонтної техніки та нові технології для діагностики моторів бажає кращого, а економічна ситуація важка. Що стосується особливостей економічних відносин, то склалися умови для залучення іноземного інвестора і створення підприємства з іноземними інвестиціями.

Управлінське дослідження сильних та слабих сторін

проводиться в напрямку вивчення стану фінансів, технічного рівня МП, використання робочої сили, маркетингові дослідження.

До сильних сторін можна віднести: наявність інвестора, який вклав в підприємство кошти, високий рівень професійної підготовки кадрів, висококваліфікована робоча сила за низьку оплату праці, а найголовніше – істотною часткою на ринку легкових автомобілів тепер представляють автомобілі концерну„Volkswagen”.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Аналіз ефективності управління персоналом бази відпочинку Чорноморка
Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності продукції, робіт і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогрес ...

Управління якістю на підприємстві
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з н ...

Особливості антикризового управління
Стратегія підприємства, як відомо, — це комплексний план досягнення місії організації, а стратегія управління являє собою господарську політику, розроблену на основі передбачення майбут ...

Розділи