Бізнес-планування

Діяльність МП планується проводити в межах, дозволених чинним законодавством України.

Базовими видами діяльності є гарантійний та післягарантійний ремонт автомобілів, технічне обслуговування та продаж запасних частин, що використовуються для ремонту автомашин марок: „Volkswagen”, „Audi”, „Skoda”, „Seat”.

Характеристика послуг і товару реалізації.

Вид послуг є типовим і широко використовується в сфері автомобільного бізнесу. Специфікою даної діяльності є вузька спеціалізація в рамках сервісу всієї гами моделей однієї західної фірми по типу радянських станцій ТО ВАЗ.

Підприємство має повноваження авторизованого сервісу фірми – це основна специфіка, перевага і відповідальність.

Можливий обсяг сервісного обслуговування до 100 одиниць. Орієнтований прибуток 5000 гр.

Поточна ситуація на ринку сервісного обслуговування характеризується як така, що розвивається. Передбачається створення, аналогічних авторизованих підприємств фірмами конкурентами Opel, Renault, Daewoo.

Сервіс переживає момент переходу від приватних одиночок до спеціалізованих станцій, обладнаних сучасним обладнанням для діагностики і ремонту з наданням гарантій і знижок постійним клієнтам.

Оцінка ринку збуту і конкуренції

Автомобілі даного концерну розраховані на рівень споживача вище середнього рівня, а така марка як „Skoda” на середнього споживача. Беручи до уваги стабілізацію економічної ситуації в країні та зростання добробуту населення люди все більше будуть купувати автомобілі даного концерну, тому що вони є комфортними, практичними та надійними. Продукція даного концерну охоплює всі типи споживачів з різними смаками та бажаннями, тому привабливим аргументом стане розвинутий сервіс та доступність на ринку фірмових запасних частин.

Ціни на запасні частини близькі до конкурентів, крім витратних частин – фільтри, паси, гумові вироби та світлотехніка, що є базова для всіх моделей і становить біля 70 % від цін конкурентів.

Стратегія маркетингу.

Продаж автозапчастин планується проводити через автомагазин. Базовий логічно розмістити інтегрально разом зі сервісом на оживленій автомагістралі по аналогу зі світовими стандартними. Додатково, в міру дохідності першої хвилі роботи на ринку, розвиток експозиції товару провести через магазини-салони в центральних частинах міст Західної України. Конкурентність цін дає можливість використати вигідне географічне положення базового підприємства, що істотно знижує ( на 30 % ) транспортні витрати по доставці автозапчастин від заводу-виробника.

Промоція товару з використанням всіх засобів масової інформації доцільна, проте найефективніший засіб реклами – телебачення – обмежений в зв’язку з високими коштами, тому реальніше використовувати рекламні оголошення в газетах, журналах, на дорожніх рекламних щитах, радіо та Інтернет.

Стимулювання продажу запчастин, крім прямої оплати авансом, розвивається шляхом:

– впровадження продажу в кредит;

– поставок запчастин по договорам;

– розширення об’єму і гарантійного періоду до 2-3 років;

Комплектування сервісу персоналом з новим підходом до роботи знаннями електроніки, обчислювальної техніки, комп’ютерної обробки результатів, роботи майстрів-механіків і повне тестування результатів огляду – кожне відвідування з дрібним ремонтом плюс, за згодою клієнта, оперативне тестування профілактичного плану функціонування механізмів, що впливають на безпеку руху, в т.ч. світлотехніку.

Перейти на сторінку: 1 2


Інші статті по менеджменту

Розвиток менеджменту в Україні спочатку і до сьогодення
Менеджмент - це сукупність функцій, спрямованих на ефективне та результативне використання ресурсів для досягнення певних організаційних цілей. Під ефективністю розуміють розсудливе й ек ...

Мета і напрямки класифікація витрат
В управлінському обліку інформація про витрати систематизується для: об’єктивного визначення фінансових результатів; інформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень; здійснен ...

Основні принципи і типи організаційної культури
Ефективність діяльності компанії значною мірою визначається такими факторами: виробничі потужності, технології, персонал, його кваліфікація, фінансові ресурси, ноу-хау, потенціал розвитк ...

Розділи