Вивчення платоспроможного попиту

Вивчення і аналіз платоспроможного попиту на продукцію і послуги підприємства громадського харчування необхідні для визначення потреби в продукції та послугах, що реалізуються; для планування об’ємів виробництва і обгрунтування плану реалізації продукції або об’єму надання послуг.

З метою вивчення платоспроможного попиту споживачів їдальні № 1 ПГХ «Енергетик» було проведено анкетне опитування. Загальна кількість респондентів - 100. Зразок анкети наведений у додатку .

Результати опитування зведені в таблиці 2.19.

Таблиця 2.19.

Аналіз структури споживачів

Питання

Кількість відповідей, %

1. Стать:

- чоловіча

75

- жіноча

25

2. Вік:

- до 25 років

9

- з 25 до 35 років

48

- з 35 до 45 років

23

- з 45 до 55 років

17

- більше 55 років

3

3. Сімейний стан:

- одружений \заміжня\

79

- неодружений \незаміжня\

21

4. Соціальний статус:

- службовець

85

- робітник

15

5. Скільки грошей Ви витрачаєте кожен день на харчування в нашій їдальні?

- до 2 грн.

53

- 3 – 5 грн.

47

- до 10 грн.

-

Аналізуючи таблицю, ми можемо спостерігати, що більша частина споживачів - це чоловіки. Їх кількість становить 75% загальної кількості відвідувачів. Це означає, що при складанні меню їдальні необхідно звертати особливу увагу на асортимент перших і м’ясних страв, алкогольних напоїв.

Середній вік відвідувачів їдальні становить 25 - 35 і 35 - 45 років. Їх питома вага складає 48 і 23% відповідно загальної кількості опитуємих. Це працездатна частина населення, яка потребує раціонально збалансованого харчування, більш калорійних страв.

85% відвідувачів - це службовці.

Аналізуючи вплив цінового фактору на частоту відвідування їдальні, нам вдалося встановити, що 83% респондентів мають бажання і можливість витрачати на послуги підприємства громадського харчування до 2 грн. кожен день і лише 17% розраховують на суму 3 - 5 грн.

З вищесказаного можна зробити висновок, що доходи споживачів, які користуються послугами досліджуваного підприємства, невеликі. На громадське харчування люди витрачають невеликі суми, тому збільшити прибуток підприємства за рахунок збільшення цін на продукцію не виявляється можливим.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6


Інші статті по менеджменту

Ігри з природою
В розглянутих задачах теорії ігор передбачалося, що в них беруть участь два учасники, інтереси яких протилежні. Тому дії кожного гравця направлені на збільшення виграшу (зменшення програ ...

Стуктура апарату Кіровської районної ради
Мною, студенткою 4-го курсу Донецького державного університету управління, у період з 4 січня по 5 лютого, була пройдена комплексна з фаху та передвипускна практика, що є складовою части ...

Основи управлінського консультування
Управлінське консультування - це професійна діяльність, яка полягає у наданні незалежних і об'єктивних порад та технічної допомоги кваліфікованими спеціалістами фірмам, організаціям, ок ...

Розділи