Методичні вказівки та програмні робочі матеріали з переддипломної практики
Підвищення ефективності і якості суспільного виробництва вимагає раціонального поєднання теоретичних знань фахівців з умінням вирішувати практичні питання, підвищення рівня виробничої підготовки, диктує необхідність розширення і зміцнення зв'язків вищих навчальних закладів з підприємствами відповідних галузей економіки.
Фахівець повинен у досконалості володіти своєю спеціальністю, мати широку наукову і практичну підготовку, бути вмілим організатором, здатним на виробництві застосовувати принципи наукової організації праці, уміти працювати з людьми.
Навчальний процес у вищих навчальних закладах (надалі - навчальний процес) - це система організаційних і дидактичних заходів, спрямованих на реалізацію змісту освіти на певному освітньому або кваліфікаційному рівні відповідно до державних стандартів освіти.
Практика студентів є невід'ємною складовою частиною процесу підготовки спеціалістів в вищих навчальних закладах і проводиться на сучасних підприємствах і в організаціях різних галузей господарства, культури, торгівлі.
Програма переддипломної практики зорієнтована на вивчення господарського механізму функціонування підприємства (організації), зовнішнього середовища, проблем його розвитку і взаємодії двох рівнів – підприємства в цілому та його підрозділів. Аналізу підлягають економічні взаємозв’язки виробничих підрозділів і підрозділів апарату управління, що й зумовлює вибір відповідних місць проходження практики.
У період практики студентів закладаються основи досвіду професійної діяльності, практичних умінь і навичок, професійних якостей особистості фахівця. Від ступеня успішності на цьому етапі залежить професійне становлення майбутнього фахівця.
Загальні положення про проведення переддипломної практики з фаху
- Мета та зміст практики
- Організація, проведення та керівництво практикою
- Структура звіту
- Правила оформлення звіту з практики
- Щоденник практики й порядок його подання
- Критерії оцінювання знань, умінь і навичок практикантів
- Підведення підсумків практики
Інші статті по менеджменту
Шляхи вдосконалення бізнес-планування на підприємстві (на прикладі ПП Агро-тера)
Вихід з економічної кризи нерозривно пов’язаний з адаптацією
до роботи в нових умовах. Приватизація може принести позитивний ефект лише
тоді, коли перетворення власності на підприємстві ...
Основні принципи і типи організаційної культури
Ефективність діяльності компанії значною мірою визначається такими факторами:
виробничі потужності, технології, персонал, його кваліфікація, фінансові
ресурси, ноу-хау, потенціал розвитк ...
Іноваційний менеджмент
У світовій економічній літературі "іновація" інтепретується як перетворення потенційного науково-технічного прогресу в реальний, що втілюється в нових продуктах і технологіях. Проблематика н ...