Виробництво хлібобулочних виробів ЗАТ Пролісок

1. Резюме

ЗАТ «Пролісок» працює на ринку хлібобулочних і кондитерських виробів більше 5 років і зуміла завоювати симпатії покупців. Нашу продукцію завжди відрізняли такі споживацькі якості як свіжість, наявність упаковки і низька ціна.

Головне завдання, що стоїть перед ЗАТ «Пролісок» – розширення ринку збуту продукції і зміцнення завойованих позицій за допомогою розширення асортименту вироблених товарів. Можливість підвищення прибутковості виробництва обумовлена наступними моментами: в даний час підприємство працює з прибутком; є потенціал приросту прибутку на 5%;

• спостерігається тенденція приросту збуту продукції ЗАТ «Пролісок» на 3%;

• проведений фінансовий аналіз діяльності підприємства виявив наявність і інших джерел підвищення прибутковості (без врахування цінових чинників):

1. скорочення витрат за рахунок пошуку внутрішніх резервів;

2. скорочення часу обороту і величини дебіторської заборгованості;

3. розширення клієнтурної бази.

Таким чином, з метою проходження стратегії розвитку підприємства тактичний (на рік – півтора) план необхідних заходів виглядає таким чином:

1. Використання внутрішніх потенційних можливостей для підвищення якості продукції ЗАТ «Пролісок».

2. У сьогоднішніх економічних умовах збереження відпускних цін на продукцію при стабільній рентабельності.

3. Формування купівельних переваг у бік продукції ЗАТ «Пролісок».

4. Розширення клієнтурної бази в межах міста та області.

5. Забезпечення підтримки торговим представникам з боку ЗАТ «Пролісок».

6. Розробка і реалізація тренінгових проектів.

7. Організація чіткого зворотного зв'язку з клієнтами.

8. Просування продукції підприємства всіма доступними рекламними засобами.

9. Забезпечення динаміки розвитку конкурентних переваг – ціни, якості, стабільності на ринку.

10. Диверсифікація продукції на основі розробки нових видів продукції.

2. Характеристика товару

Проект пропонує випуск хлібобулочних та кондитерських виробів, що виробляються з високосортного борошна, відмінного: гарним смаком, високою калорійністю, легкістю засвоєння, реалізацією в фасувальному вигляді які, повільно черствіють.

Для поліпшення смаку і аромату додаються ароматичні речовини і прянощі (ванілін, кориця, м'ята, кмин і т.д.). Зовнішній вигляд виробу привабливий для покупця.

3. Аналіз ринку

Розглядається питання випікання хліба і хлібобулочних виробів в Україні.

Встановлено, що обсяги їх випікання з кожним роком зменшується. Частка потужних підприємств у загальному виробництві виробів постійно зростає і у 2009 р. становила 92,4%, а дрібних знижується (7,6%). Протягом 2008–010 рр. споживання хліба і хлібобулочних виробів у містах зменшилось з 10,5 до 9,6 кг у середньому за місяць з розрахунком на одну особу, тоді як споживання у сільській місцевості зросло з 11,2 кг до 11,8 кг за такий же період часу.

Протягом останніх років в Україні виробляється 2,3–2,4 млн. т. хліба і хлібобулочних виробів, що повністю забезпечує населення України даною продукцією. З 2007 до 2010 рр. спостерігається зменшення випікання хліба і хлібобулочних виробів. Якщо у 2000 р. було вироблено 2464,0 тис. т хлібобулочних виробів, то у 2004 р. 2307,1 тис. т, і це зменшення порівняно з 2000 роком становить 156,9 тис. т, або 6,4%, а у 2005 р. обсяг виробництва зменшився проти 2000 р. на 8,1%.

За останні роки випікання хлібобулочних виробів невпинно зменшується. Основними причинами зниження обсягу виробництва у хлібопекарській галузі є: низька купівельна спроможність населення; раціональне використання хлібних ресурсів; хліб використовується тільки у продовольчих цілях; частка сільського населення для своїх власних потреб випікає хліб у домашніх умовах; відсутність повернення черствого хліба з торговельної мережі; скорочення чисельності населення [2].

Хлібобулочні вироби в Україні випікають як великі регіональні об'єднання, так і дрібні підприємства. Великі підприємства мають добре розвинуту матеріально-технічну базу, і тому їх частка у загальному виробництві хлібобулочних виробів постійно зростає із 86,9 в 2001 р. до 92,4% в 2004 р. та відповідно знижується частка дрібних підприємств з 13,1% до 7,6 відповідно.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4


Інші статті по менеджменту

Шляхи удосконалення управління персоналом в державній організації
Для виходу України з кризи необхідно створити ефективну систему державного управління, що є одним із головних завдань сучасного українського державотворення. Особливим інститутом держави, її управлінс ...

Антикризове управління бізнесом
У сучасній літературі ще не склалося загальновизнаного уявлення про кризи в розвитку соціально-економічної системи. Існував погляд, що кризи є характерною рисою капіталістичного способу ...

Бізнес-планування на підприємстві
За останні роки в економіці і фінансової системі України відбулися радикальні зміни, обумовлені досягненням Україною політичної та економічної незалежності і переходом до розбудови соці ...

Розділи