Безпека життєдіяльності

Q = Аізб * 3600/с * (t1 -t2) * у (3.8)

де - А ізб - тепло надлишки (Вт);

с - питома теплоємність повітря, рівна 1000 Дж/кг*К; у - питома маса повітря при відповідній температурі приміщення, кг/м3.

tуд –tпр - температура повітря, що видаляється і приточування, можна прийняти (3 .5) К

Q = 1647 Вт * 3600/1000 Дж/кг*К*4К*1,18 кг/м3 = 1300 м3/ч.

Розрахунок кратності повітрообміну по формулі:

N= Q/V (3.9)

де - Q - кількість повітря, необхідне для боротьби з надмірним теплом м3/ч;

V - об'єм приміщення m3.

N = 1300/1000= 1,3.

При N= 1.1 на виробництві доцільно застосовувати природну вентиляцію.

Вимоги до виконання правил пожежної безпеки. На випадок пожежі необхідно:

відключити комп'ютер від електроживлення;

викликати до місця пожежі начальника ділянки і пожежну допомогу;

по можливості винести легкозаймисті, вибухонебезпечні матеріали і найбільш цінні предмети;

приступити до гасіння пожежі наявними засобами (вогнегасник, пісок і т.д.).

Техногенна безпека

Розглянути види надзвичайних ситуацій які приведуть до техногенних аварій.

Вид аварії Пожежа 10201, 10202, 10203,10204, 10205, 10206.

Першими вражаючими чинниками надзвичайних ситуацій техногенного характеру заподіяних пожежами є наступні:

- световое випромінювання;

- задымление навколишнього середовища;

- химическое забруднення навколишнього середовища.

Вплив світлового випромінювання на людей може провести до їх поразки (виникають опіки, пошкодження органів зору і т.д.) і навіть погибель.

Дія цього вражаючого чинника на будівлі, споруди, техногенне устаткування, транспортні засоби і інші матеріальні об'єкти може викликати їх спалах і інші пошкодження.

Вплив задимлення навколишнього середовища на людей може провести до виникнення опіків верхніх дихальних шляхів і пошкодження органів зору, утруднення дихання або викликає кисневе голодування. Різко зменшується можливість повітряного огляду навколишнього середовища через зниження прозорості атмосфери. Вплив на матеріальні об'єкти задимлення навколишнього середовища може привести до їх закопленію і покриттів кулею пилу продуктів спалаху, а в деяких випадках може викликати інші пошкодження цих об'єктів.

Для хімічного забруднення навколишнього середовища сильнодіючими отруйливими речовинами -СДОР (який формується в процесі пожежі як продукт неповного згорання) у людей може викликати їх отруєння, утруднення дихання або кисневе голодування. Дія цього вражаючого чинника на матеріальні об'єкти (особливо на технологічне устаткування, транспортні засоби) в деяких випадках може викликати до їх пошкодження.

Відомо що пожар цей не контрольований спалах за межами спеціально відведеного місця, яке заподіює матеріальні і екологічні збитки. У свою чергу спалах - це хімічна реакція з'єднання вогненної речовини з окислювачем (як правило, з киснем), яке виникає швидко і супроводжується інтенсивним виділенням тепла і світла. Частина простору, де відбувається ця реакція, є зона спалаху. Для виникнення спалаху необхідна одночасна поява в зоні спалаху вогненної суміші і джерела спалаху. Вогненна суміш - це суміш вогненної речовини з киснем в повітрі в певному (для конкретної вогненної речовини) кількісному співвідношенні, яке характеризується нижнім (НМЗ) і верхнім (ВМЗ) концентраційною межею спалаху даної вогненної речовини в повітрі. Стійке горіння можливо тільки у разі, коли концентрація конкретної вогненної речовини в повітрі перевищує її НМЗ, але менше, ніж ВМЗ. Вогненні речовини хімічно неоднорідні (вогненне речовина тверде тіло або речовина, які не перемішані з окисом в повітрі), і хімічно однорідними (вогненна речовина - газ пар аерозоль, які перемішані з киснем в повітрі). Для забезпечення виникнення стійкого горіння потужність джерела спалаху повинна бути достатньо для перетворення хімічно неоднорідної вогненної суміші в хімічну однорідну, а також виникнення її спалаху необхідно визначити, що при пожежах реалізується діфлаграционноє спалах, який характеризується швидкістю розповсюдження вогню 2.7 м/с.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5


Інші статті по менеджменту

Механізм і методи управління фірмою
Механізм господарського управління ...

Удосконалення управління персоналом організації
  Досвід розвитку малого і середнього бізнесу, як в Росії, так і за кордоном, показав, що ефективність системи людських взаємин в процесі праці є могутнім резервом підвищення продуктивності і ...

Управління рухом кадрів на підприємстві в умовах становлення ринку праці (на підприємстві ВАТ Метелиця м. Дніпродзержинськ)
Тема моєї курсової роботи "Управління рухом кадрів на підприємстві в умовах становлення ринку". Дана тема стає сьогодні украй актуальною в умовах дефіциту професіоналів на дуже ...

Розділи