Безпека життєдіяльності

Аналіз шкідливих і небезпечних виробничих чинників

Охорона праці - це система правових соціально економічних, організаційно технічних санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, направлених на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

При роботі з приладами і з інструментами, такими як персональний комп'ютер, виявляється дія на організм людини багатьох різних чинників залежно від середовища.

Робота ПЕВМ пов'язана з присутністю на робочому місці людини - оператора, тому питання охорони праці розглядатимуться з погляду забезпечення безпечних умов праці і умов праці, що зберігають здоров'я оператора, користувача.

Розробка проекту проводилася в офісі ПО використовується в приміщеннях, площею 20 кв.м.

При роботі в приміщенні по виробництву ПО слід виділити наступні шкідливі і небезпечні чинники:

1. При недостатній освітленості робочої зони може виникнути швидка стомлюваність або головний біль. Збереження зору людини, стан його центральної нервової системи і безпека на виробництві значною мірою залежать від умов освітлення (яскравості і блеськості джерел світла). Від освітлення залежать також продуктивність праці і точність виконуваних операцій. Природне і штучне освітлення нормується СНіП II-4-79 залежно від характеристики зорової роботи, найменшого розміру об'єкту відмінності, розряду і підрозряду зорової роботи

2. Висока температура повітря негативно позначається на функціональному стані людини тому необхідно створювати теплові комфортні умови постійно. Нормальне функціональний і тепловий стани організму без напруги реакцій терморегуляції, створюють відчуття теплового комфорту і є передумовою збереження високого рівня працездатності. На стан людини роблять вплив мікрокліматичні параметри.

3. Ультрафіолетові випромінювання надають на організм людину дії физико-хімічного і біологічного характеру. При довжині хвилі від 400 нм до 320 нм вони характеризуються слабкою біологічною дією; від 320 до 280 нм - діють на шкіру; від 280 нм до 200 нм - на тканинні білки і ліпоїди. На очі ультрафіолетове випромінювання діє сильніше, ніж на шкіру, причому страждають переважно рогівка і кон'юнктива; воно обуславліваєт захворювання органів зору у вигляді електроофтальмії (фотоофтальмії): сильне запалення переднього відділу очей.

4. Дія електричного струму на живу тканину носить своєрідний і різносторонній характер. Проходячи через організм людину, електричний струм проводить термічну, електричну і біологічну дії, які залежать від роду і напруги струму, а також тривалості дій. Оскільки живлення устаткування здійснюється від мережі з напругою 220 У виникає небезпечний шкідливий чинник підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може відбутися через тіло людини, така небезпека може відбутися при випадковому дотику до токоведущим частин устаткування і несправності захисної ізоляції. Дія електричного струму викликає порушення функцій серцево-судинної системи, а також опіки.

5. Підвищений рівень шуму на робочому місці викликає труднощі розпізнавання звукових сигналів, нервова напруга, відбувається швидке стомлення організму, з'являється головний біль і ослаблення пам'яті. Наприклад, джерелом шуму може бути принтер або інший друкуючий пристрій Характеристикою непостійного шуму на робочому місці користувача ПЕВМ є еквівалентний рівень звуку в дБ, визначуваний по ГОСТ 12.1.003-83. Допустимі рівні звукового тиску в приміщеннях користувачів обчислювальних машин слід приймати не більше 50 дБ.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5


Інші статті по менеджменту

Закордонний менеджмент
За всю історію існування менеджменту багато закордонних країн накопичили значний досвід теорії та практики управління в промисловості,сільському господарстві,торгівлі та інших областях з ...

Методичні основи формування перспективного товарного асортименту промислових підприємств
Порівняно нещодавно на Україні, та і в інших колишніх державах соцтабору, діяла командно-адміністративна система господарювання. Підприємства знаходились в прямому підпорядкуванні відповідн ...

Зарубіжний досвід формування та забезпечення ефективного використання кадрового потенціалу фірми
Актуальність теми дослідження. Світовий досвід управління виробництвом переконує, що вирішальним чинником стабільного й тривалого функціонування різноманітних організацій, їхнього поступального розвит ...

Розділи