Класифікація персоналу та форми його наймання
Найбільш важливим елементом продуктивних сил і головним джерелом розвитку економіки є люди, тобто їхня майстерність, освіта, підготовка, мотивація діяльності. Існує безпосередня залежність конкурентоспроможності економіки, рівня добробуту населення від якості трудового потенціалу персоналу підприємств та організацій даної країни.
Персонал підприємства формується та змінюється під впливом внутрішніх (характер продукції, технології та організації виробництва) і зовнішніх (демографічні процеси, юридичні та моральні норми суспільства, характер ринку праці тощо) факторів. Вплив останніх конкретизується в таких параметрах макроекономічного характеру: кількість активного (працездатного) населення, загальноосвітній його рівень, пропонування робочої сили, рівень зайнятості, потенційний резерв робочої сили. У свою чергу, ці характеристики зумовлюють кількісні та якісні параметри трудових ресурсів.
Трудові ресурси - це частина працездатного населення, що за своїми віковими, фізичними, освітніми даними відповідає певній сфері діяльності. Слід відрізняти трудові ресурси реальні (ті люди, які вже працюють) та потенційні (ті, що колись можуть бути залучені до конкретної праці).
Для характеристики всієї сукупності працівників підприємства застосовуються терміни - персонал, кадри, трудовий колектив.
Персонал підприємства - це сукупність постійних працівників, що отримали необхідну професійну підготовку та (або) мають досвід практичної діяльності.
Окрім постійних працівників, у діяльності підприємства можуть брати участь інші працездатні особи на підставі тимчасового трудового договору (контракту).
Теоретичні завдання
- Класифікаційні ознаки персоналу за категоріями посад в організації
- Альтернативні форми наймання персоналу в організацію: поняття лізингу та хедхантингу
- Специфіка процесу управління персоналом у багатонаціональних організаціях
- Підготовка управлінських кадрів
- Формування кадрового резерву
Інші статті по менеджменту
Інноваційний менеджмент та формування маркетингової стратегії
Інноваційний менеджмент є частиною стратегічного менеджменту і органічно вписується в "концепцію діаманта", автором якої є відомий економіст Майкл Портер. За цією концепцією при зростаючому ...
Кризове явище функціонування та розвитку організації
Дати визначення наступним термінам
Предмет
курсу "Антикризове управління" –– проблеми
та можливі і реальні фактори кризових явищ, тобто всі прояви загострення
протиріч, які ...
Swot-аналіз бюджетної установи
З
переходом України до ринкових відносин в її житті з’явилися нові реалії, які не
можуть не впливати як на бюджетний процес, бюджетну політику, так і в цілому на
бухгалтерський облік, щ ...