Особливості технології укладення та виконання контракту з урахуванням специфіки діяльності підприємства на зовнішньому ринку

Маркірування вантажів – товаросупроводжувальна інформація, що містить реквізити імпортера, номер контракту, номер трансу, вагогабаритні характеристики місць, номер місця і число місць у партії чи трансі. Вона є вказівкою транспортним фірмам, як звертатися з вантажем, і при необхідності використовується для попередження про небезпеку звертання з вантажем. Маркірування вантажів безумовний обов'язок продавця. Реквізити маркірування погодяться сторонами і вказуються в контракті. Маркірувальні оцінки повинні бути нанесені на кожне вантажне місце.

Причиною невикористання маркірування в даному контракті є те, що поставка здійснювалася автомобільним транспортом і, в принципі, необхідність у ній була не настільки велика.

10. Форсмажорне й арбітражне застереження в контрактах

Практично всі зовнішньоекономічні контракти містять статті, що дозволяють переносити термін виконання договору чи взагалі звільняє сторони від повного чи часткового виконання зобов'язань за договором у випадку настання визначених обставин, що звичайно іменуються форсмажорними, чи “обставинами нездоланної сили”.

До форсмажорних обставин відносяться як різного роду стихійні лиха (пожежі, повені, землетруси), так і різні політичні ситуації (війна).

У контрактах варто передбачити погоджений контрагентами перелік таких обставин і порядок дій сторін контракту при їхньому настанні.

При настанні зазначених обставин прийнято негайно сповіщати іншу сторону. Підтвердженням настання зазначених обставин служать відповідні документи: найчастіше – свідчення національних торгово-промислових палат.

У нашому випадку контрагенти прийшли до згоди щодо списку таких подій, що знайшли своє відображення в пункті про форсмажорні обставини.

У розділі контракту, названому “арбітражним застереженням” сторони встановлюють, що будь-яка суперечка чи розбіжність підлягають передачі на розгляд діючим арбітражам.

Арбітражне застереження контракту визнається маючим юридичну чинність незалежно від дійсності контракту, складовою частиною якого вона є.

Усі суперечки щодо контракту, що ми розглядаємо, сторони домовилися розглядати в Міжнародному комерційному суді при ТПП України в м. Київ. Але все-таки перед тим як звертатися в суд сторонам потрібно спробувати врегулювати суперечка дружнім шляхом.

Отже, проаналізувавши усе вищезгадане, можна зробити висновок про якість складання зовнішньоторговельних контрактів на ВАТ "Центролит" і переконатися в тім, що даний вид діяльності на підприємстві знайшов свій чималий розвиток. Але все-таки, якщо менеджмент контрактної діяльності не розвивати далі, то завод може опинтися в ситуації, коли іноземний партнер виявиться кращим і, допущені помилки в контракті приведуть до істотних збитків. Тобто потрібно всіляко удосконалювати дану галузь ЗЕД і впроваджувати нововведення, що з'являються у світі.

Про деякі рекомендації і зауваження мова йтиме в наступному розділі.

Вплив факторів ризику на формування базових умов

зовнішньоторговельного контракту

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 


Інші статті по менеджменту

Оцінка персоналу
Останнім часом усе більше уваги приділяється діловій оцінці персоналу як при прийманні на роботу, так і в процесі її виконання - це викликано такою потребою, як забезпечення більше якісних результатів ...

Корпоративний імідж
Перш ніж перейти до аналізу практичних питань формування іміджу (образу) організації, звернемо увагу на деякі питання загальнотеоретичного плану. Згадуваний нами Е. Бернайз наголошував, ...

Методи оцінки ефективності функціонування інформаційної логістичної системи
Зміни в управлінській орієнтації стали причиною розробки нової концепції управління матеріальними потоками, що одержала назву "логістики". Сутність концепції полягає в інтеграц ...

Розділи