Історія створення та розвитку компанії “МакДональдз”

Доказом нашої напруженої послідовної роботи впродовж багатьох років є той факт, що МакДональдз була єдиною компанією у „Standard & Poor 500”, яка з 1965 р. протягом 100 кварталів поспіль щороку повідомляла про зростання виручки та прибутку з акцій.

Не дивно, що журнал „Better Investing Magazine” назвав МакДональдз найпопулярнішою компанією, а її акції – найпоширенішими. А журнал „Life” назвав Рея Крока одним із 100 найвидатніших американців ХХ ст.

У 1985 р. МакДональдз було включено до списку „Dow Jones Industrial” (показник щоденного стану національної економіки США, що розраховується на основі показників 30 найбільших і найвпливовіших компаній країни). Таким чином непримітний колись Гамбургер по праву зайняв своє місце серед літаків, потягів та автомобілів як один зі стовпів американської економіки.

У 1988 р. МакДональдз відкрився у Східній Європі, в Югославії. У 1990 р. перший заклад відкрився в Росії – у Москві на Пушкінській, у 1996 р. – в Білорусі, котра стала 100-ю країною, в якій з'явився МакДональдз.

Одним з найбільш розвинутих проектів компанії, останнім часом, стала мережа кав'ярень “McCafé”. За останніми даним, за серпень 2010 року, під торговою маркою “МакДональдз” працює 32 060 ресторанів в 118 країнах світу (в тому числі близько 14 тисяч з них розташовані в США). З них значна частина (25 578) управляється по франчайзингу, тому асортимент ресторанів, розмір і склад порцій може сильно відрізнятися в різних країнах. Асортимент ресторанів включає різноманітні сандвічі, картоплю фрі, десерти, напої і т.д , також у деяких країнах у ресторанах мережі продають пиво (в Україні не продають).

З метою забезпечення населення держави, в якому працюють ресторани мережі, робочими місцями, принципової доктриною компанії “МакДональдз” є пріоритетне використання місцевих продуктів. Практично всі продукти, що продаються в ресторанах мережі “МакДональдз” в якій-небудь країні, вироблені в цій країні. У процентному співвідношенні кількісний склад місцевих продуктів коливається в межах між 70 і 85 відсотків, в залежності від певної країни (в Україні – 83%).

Перейти на сторінку: 1 2 


Інші статті по менеджменту

Сучасне розуміння держави як соціального партнера
В XXI ст. саме права і свободи людини, в тому числі її економічні права і свободи, посядуть пріоритетне місце в системі ціннісних орієнтацій громадянського суспільства. Це обумовлено прі ...

Класифікація персоналу та форми його наймання
Найбільш важливим елементом продуктивних сил і головним джерелом розвитку економіки є люди, тобто їхня майстерність, освіта, підготовка, мотивація діяльності. Існує безпосередня залежність конкурентос ...

Управління мотивацією персоналу. Створення цеху з випікання здобних виробів у м. Харків
Протягом свого життя людина прагне досягнути своєї мети. Стимулів, які при цьому управляють його вчинками дуже багато. Вони з’являються в результаті взаємодії людини з природою та соціальним сер ...

Розділи