Особливості проведення реінжинірингу
Двісті років тому Адам Сміт зробив видатне відкриття: індустріальне виробництво повинне бути розбите на прості і самі базові операції. Він показав, що розподіл праці сприяє зростанню продуктивності, оскільки зосереджені на одному завданні робочі стають майстернішими майстрами і краще виконують свою роботу. І впродовж XIX і XX століть люди організовували, розвивали компанії, управляли ними, керуючись принципом розподілу праці Адама Сміта.
Проте в сучасному світі достатньо уважно подивитися на будь-яку компанію - від вуличного рундука до транснаціонального гіганта типу Microsoft або Coca-Cola - те виявиться, що діяльність компаній складається з величезної кількості бізнес-процесів, що повторюються, кожен з яких є послідовністю дій і рішень, направлених на досягнення певної мети. Прийом замовлення клієнта, доставка товару клієнтові, нарахування зарплати співробітникам - все це бізнес-процеси.
Цілком очевидно, що ефективність діяльності компанії (і, отже, прибутковість, конкурентоспроможність і вартість компанії) в значній мірі визначається ефективністю реалізації бізнес-процесів в цій компанії.
Реінжиніринг став одним з найважливіших важелів успішної перебудови американських компаній, дозволивши їм успішно «перебудуватися» в 80-і роки, повернути світове лідерство в ефективності і забезпечити небачене зростання американської економіки і фондового ринку (який не припиняється вже майже десятиліття). Саме реінжиніринг став методом, який для нової революції в бізнесі означає те ж, що спеціалізація праці означала для попередньої революції.
Теоретичні аспекти реінжинірингу
- Суть реінжинірингу
- Учасники реінжинірингу
- Види і етапи проведення реінжинірингу
- Сфера послуг як сфера проведення реінжинірингу
- Застосування інноваційних технологій
- Зарубіжний досвід
- Проведення реінжинірингу на вітчизняних підприємствах
Інші статті по менеджменту
Операційний менеджмент
Економічний розвиток суспільства на сьогодні, - показник, що характеризує
стан суспільства, стан освіти, науки, культури та всіх галузей людського життя,
що певним чином пов’язані з розв ...
Сучасні теорії і методи мотивації
У останні десятиліття сталися крупні зміни в управлінні бізнесом.
Зокрема, на перше місце по впливу на довгостроковий успіх організації виходить
так званий "людський чинник". Д ...
Підготовка та перепідготовка персоналу
Проголошений Україною курс на інноваційно-інвестиційну модель розвитку економіки вимагає вирішення гострої соціально – економічної проблеми – нестачі висококваліфікованих робітників. Адже ...