Транспортне обслуговування м.Донецька

Рис. 2.2 Структура перевезень пасажирів

У цілому рівень забезпечення населення пасажирськими перевезеннями за основними показниками є задовільний, перевищуючий рівень, досягнутий в інших містах України.

За останні п'ять років вдалося стабілізувати роботу міськелектро- і автотранспорту, значно збільшилася кількість графіків, на яких автобуси працюють в "звичайному" режимі руху.

Великим досягненням є так само створення комунального комерційного підприємства ДГС "Донелектроавтотранс", на базі трамвайно-тролейбусного керування, а так само збільшення кількості диспетчерських пунктів ДГКП "Донгорпастранс", що забезпечують диспетчерське керування й регулювання руху пасажирського автотранспорту.

Вимагає вдосконалювання перевезення легковими таксомоторами. Так, з 32 служб, що здійснюють свою діяльність на ринку надання послуг з перевезення автомобілями таксі в міському реєстрі серед підприємств даної галузі зареєстровано всього 4 служби, що нараховують 211 автомобілів або 14%, це:

- "Міське таксі";

- "Таксі Гірник";

- "Муніципальне таксі";

- "Таксі Люкс".

Інші служби зареєстровані як довідково - інформаційні, і роблять послуги з передачі інформації про прийняті заявки від населення міста на перевезення "таксі" як фізичним, так і юридичним особам.

Спостерігається тенденція зниження рівня безпеки і якості перевезень. Так, якщо в 2002р. на території м. Донецька було зафіксовано 602 дорожньо-транспортні випадки, то в 2006р. вже - 1621 або в 2,7 рази більше. При цьому слід зазначити, що з вини водіїв індивідуального транспорту в 2002р. було зроблено 312 дорожньо-транспортних випадків (52%), з вини водіїв підприємств і організацій усього 10 (1,6%). В 2006м ці показники склали: - з вини водіїв індивідуального транспорту було зроблено 1018 дорожньо-транспортних випадків (62,8%), з вини водіїв підприємств і організацій - 37 (2,2%). Ріст дорожньо-транспортних випадків відбувається через збільшення кількості транспортних засобів на дорогах міста, зниження відсутності в перевізників власних або орендованих виробничих баз, кваліфікованих кадрів, недотримання водіями режиму праці й відпочинку, невідповідності на маршрутах транспорту відповідного класу й типу, формального виконання договорів на стоянку й зберігання автотранспорту, технічне обслуговування й ремонт автомобілів і т.д.; недостатнього розвитку інфраструктури (автоматичних систем керування дорожнім рухом, автоматизованих систем диспетчерського контролю й керування, диспетчерських пунктів, площадок для розвороту, багаторівневих розв'язок, зупинних комплексів, розширення проїзної частини вулиць, формування пішохідних зон, упорядкування паркувань і стоянок, будівництво паркінгов і ін.).

Ще одним елементом транспортної системи міста Донецька є Донецький аеропорт і Донецький залізничний вокзал.

Залізничний вокзал, відзначивши свій піввіковий ювілей, після ґрунтовного капітального ремонту знайшов другу молодість. Ж/Д станція Донецьк щорічно обслуговує близько 7 млн. пасажирів.

Перейти на сторінку: 1 2 


Інші статті по менеджменту

Кваліметрія і її виникнення
Останнім часом з'явилася велика кількість наукових монографій і окремих статей, присвячених узагальненню досвіду промислових підприємств по підвищенню якості продукції і рішенню теоретич ...

Психоінформаційні технології у менеджменті. Функції та компетентність керівника. Психологічна орієнтація працівників
Існують численні спроби сформулювати як функції керівника в колективі, так і властиві йому риси особистості, наявність яких необхідно для успішного створення позитивного морально-психоло ...

Тенденції та проблеми розвитку електронного бізнесу в Україні
Бурхливе поширення інформаційних технологій та нових методів ведення бізнесу в нашій країні привело до зародження і становлення нової сфери підприємництва електронного бізнесу. Незважаюч ...

Розділи