Причини удосконалення теорії логістики
Передумовою удосконалювання логістики є повна інтеграції ланцюга постачань.
Логістика, керована на інтегральній основі, найбільш ефективна по наступних причинах:
По-перше, існує значна взаємозалежність між різного роду логістичними потребами, що фірма може використовувати як джерело конкурентних переваг. Ідея єдиної системи руху/збереження товарно-матеріального потоку досить плідна і володіє синергическим потенціалом. Всюди в логістичній системі керівники зіштовхуються із зростанням трудовитрат. Оскільки логістичні операції відносяться до числа найбільш трудомістких видів діяльності, менеджерам приходиться шукати способи замістити працю капіталом, тобто витиснути значну масу ручної праці капіталомісткими автоматизованими процесами. Комплексна інтеграція служить економічною підставою для заміщення праці капіталом.
По-друге, вузький і обмежений функціональний підхід може завдати шкоди загальної результативності системи. Нерідко концепції, придатні для окремо узятих функцій фізичного розподілу, матеріально-технічного забезпечення виробництва або постачання, породжують діаметрально протилежні пріоритети і цілі. Відсутність інтегрованої системи комплексного управління логістикою не дозволяє налагодити роботу на оптимальному рівні.
По-третє, на користь інтегрованої логістики говорить той факт, що вимоги до управління різними видами діяльності подібні. Головна задача логістичного менеджменту — узгодження операційних потреб на міжфункційній основі для досягнення загальної мети.
По-четверте, повсюдно росте усвідомлення важливих взаємозв'язків між економічними аспектами виробництва і потребами маркетингу, що можуть бути погоджені тільки в рамках надійної й інтегрованої логістичної системи. Виробництво традиційне випускає продукти різного розміру, кольору й у різних кількостях у чеканні майбутніх продажів. Відстрочка остаточної зборки або обробки виробів, а також початкових стадій розподілу продуктів на більш пізніше час, коли більш чітко проявляться переваги споживачів, знижує ризик і збільшує гнучкість ділового підприємства. Зараз з'являються нові прогресивні системи, що дозволяють використовувати логістичні можливості для збільшення чутливості компаній до ринкових сигналів і для зниження комерційного ризику за рахунок зменшення числа операцій, традиційно здійснюваних у чеканні продажів.
По-п'яте, складність логістики майбутнього зажадає новаторських організаційних форм і механізмів. У новому тисячоріччі прийдеться шукати нові способи задоволення логістичних потреб і вже не можна буде обмежитися просто модернізацією технологій для підвищення ефективності старих способів. У майбутньому варто очікувати, що ведучі фірми стануть нарощувати свою компетентність в інтегрованій логістиці для диференціації конкурентних переваг на цій основі. Неухильна прихильність інтегрованому логістичному менеджменту надовго залишиться передумовою цих прогресивних досягнень.
Успішне функціонування каналу розподілу вимагає виконання декількох важливих функцій. У результаті спеціалізації одним фірмам якісь дії вдаються краще, ніж іншим. Причому підвищений попит на закордонних ринках мають, як правило, фірми, що пропонують на ринку нові, більш повні, комплекси логістичних і інших видів послуг. До їхнього числа варто віднести, приміром, аутсорсинг -методику сервісу, обслуговування. Її суть – у максимальному звільненні підприємств-виробників від невластивих, трудомістких і малоефективних для них функцій по постачанню і збутові продукції.
Інші статті по менеджменту
Менеджмент та система управління
Теоретична частина
Економічні методи управління.
Це система прийомів і способів впливу на виконавців за допомогою конкретного порівняння витрат і результатів (матеріальне стимулювання і санкції, фін ...
Удосконалення існуючих та розробка нових форм мотивації праці
Предметом дослідження є система мотивації персоналу на підприємстві ТОВ СРЗ.
"Мотивація персоналу" є багатофункціональною інформаційною системою, що забезпечує сучасний рівень організації м ...
Мета і напрямки класифікація витрат
В управлінському обліку інформація
про витрати систематизується для: об’єктивного визначення фінансових
результатів; інформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень;
здійснен ...