Стратегічний аналіз

До сьогоднішнього дня експорт не був стратегічним напрямком у розвитку ювелірної галузі, а був скоріше питанням іміджу окремої компанії. Лише кілька великих підприємств (Київський ювелірний завод, Одеський ювелірний завод, донецькі підприємства) представляють зразки своєї кращої продукції за кордоном. Найчастіше основним покупцем вітчизняних коштовностей є українська діаспора.

Але поступово експорт росте: два роки тому на експорт доводилося менш одного відсотка від 8–10 тонн загального обсягу продукції. Сьогодні його частка збільшилася до двох відсотків, але вже від 30–40 тонн виробленої продукції. Левова частина експорту доводиться на російський ринок.

У списку лідерів по виробництву ювелірних виробів упевнено лідирує ВАТ «Київський ювелірний завод»: як по виробництву золотих, так і срібних виробів. Далі список виробників ювелірних виробів із золота, які подають на таврування більше 50% від загальної маси виробів, розподіляється в наступній послідовності: ПП «Південь – золото», ГП «Львівський державний ювелірний завод», ПП «Золотой век», ТОВ «Ювелірний завод «Багет», ТОВ ЮВК «Агат» (м. Ровенькі, Луганська обл.). Так виглядає п'ятірка лідерів.

Список лідерів по сріблу виглядає таким чином: ВАТ «Київський ювелірний завод», ТОВ ВКП «Брюс», ЗАТ «Харківський ювелірний завод», ТОВ ЮПК «Агат», ТОВ «Харківська ювелірна фабрика».

По регіонах перше місце по кількості ювелірних виробів, відданих на таврування в 2006 році, традиційно займає Київська область. Однак не набагато відстає від лідера Харківська область (25%) ь, потім йдуть Донецька (10%), Луганська (9%) й Запорізька області.

Російські виробники можуть скласти потужну конкуренцію українським. На відміну від імпортерів західних ювелірних брендів вони працюють переважно в тій же ціновій категорії, де сконцентрований ринок вітчизняних ювелірів. І мають потужну конкурентну перевагу – сировинну базу (золото, алмази, інші дорогоцінні й напівкоштовні камені).

Уже зараз зрозуміло, що потенційна погроза з боку росіян для українських виробників ювелірних виробів набагато серйозніше, ніж дешеве контрабандне турецьке золото сумнівної якості, що не дає спокою вітчизняним виробникам в останнє десятиліття, або бурхливий розвиток імпорту елітних прикрас.

На даний момент на ювелірному ринку в Україні освоєні практично всі сегменти – починаючи від виробів для покупця із «середнім» достатком до елітних виробів на замовлення для заможного покупця.

Практично неосвоєним залишається сегмент дитячих ювелірних прикрас. Він на нашому ринку представлений слабко, на відміну від російських виробників («Ювелірний будинок «Садко»). Вони не тільки розробляють вироби для дітей, але й мають ексклюзивні права на використання образів улюблених персонажів, створених кіностудією «Союзмультфільм».

Мікроелектроніка – сучасний напрямок розвитку науки, техніки і технології, це – основа сучасної комп'ютерної, аудіо-, відео-, транспортної, діагностичної та іншої електронної техніки. Напівпровідникова мікроелектроніка сьогодні визначає науково-технічний прогрес в радіоелектроніці, обчислювальній техніці, медицині, побуті, екології і багатьох інших галузях.

Карта ССП

«Зайняти лідируючі позиції у виробництві золотих прикрас, забезпечити максимальний грошовий потік для фінансування соціальних програм (у тому числі забезпечити фінансування виборів губернатора області на другий термін) шляхом розширення ринків збуту, асортименту продукції та збільшення рівня відповідності кваліфікації персоналу зайнятим посадам.»

Аспекти

Стратегічні цілі

Фінанси (Ф)

Збільшення прибутку

Забезпечення стабільного отримання доходу

Ринок (Р)

Збільшення рівня задоволеності покупців

Розширити ринок збуту продукції

Бізнес-процеси (БП)

Розширення асортименту продукції

Створення позитивного іміджу підприємства

Розробка заходів щодо просування товару

Інфраструктура (И)

Скорочення часу простою устаткування

Збільшення середньої продуктивності устаткування

Збільшення рівня завантаженості «золотого» виробництва до 40%

Персонал (П)

Підвищення задоволеності персоналу

Забезпечення відповідності кваліфікації персоналу зайнятим посадам

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Організаційно-економічний механізм управління процесами інноваційного розвитку
Управління інноваційним розвитком підприємств: основні поняття, принципи, методи та функції   ...

Управління корпоративною власністю підприємства
Актуальність теми. В основі ринкового регулювання економіки в усіх промислово розвинених країнах лежить управління корпоративною власністю. Саме право власності використовується для прям ...

Основи організації виробництва і виробничої діяльності підприємства
Розвиток і становлення методів керування операційних систем, своєчасне їх удосконалення є необхідною умовою подальшого технологічного і організаційного економіки України. У зв’язку з цим потрібн ...

Розділи