Аналіз використання часу менеджерами ЧП «Спик-ап»

В таблиці 2 наведено баланс робочого часу ЧП «Спик-ап» за рік.

Таблиця 2

Баланс робочого часу ЧП «Спик-ап» за рік

Показник

Розрахунок

План

Факт

Відхилення

1. Календарний час, дн. Зокрема:

- святкові дні

- вихідні дні

2. Номінальний фонд робочого часу, дн.

3. Нез'явлення на роботу, дн.

Зокрема:

- щорічні відпустки

- відпустки по навчанню

- відпустки по вагітності і пологам

- додаткові відпустки (вихідні дні), що надаються за рішенням підприємства і адміністрації

- хвороби

- нез'явлення по дозволу адміністрації

- прогули

- простої

4. Явочний фонд робочого часу

5. Номінальна тривалість робочої зміни, година.

6. Бюджет робочого часу, година.

7. Перерви в роботі, що надаються жінкам-матерям на годування дитини

8. Внутрішньозмінні простої

9. Пільговий час підліткам

10. Святкові дні (скорочені)

11. Корисний фонд робочого часу в рік, годин

12. Середня тривалість робочого дня, година.

365 днів за календарем365 - виходн. і святкові.

рядок 2 - рядок 3

8 годин

рядок 4 * рядок 5

рядок 6 - рядки 7-10

рядок 11 / рядок 4

365

249

-

1993

8

15944

-

-

-

928

15016

7,5

365

249

-

8200

8

65600

1125

928

63547

7,8

-

-

-

+ 6207

-

+49656

+1125

-

48531

+0,3

Загальні втрати робочого часу визначаються на основі балансу робочого часу як різниця між часом, фактично відпрацьованим всіма робочими за звітний період (без урахування наднормового годинника), і плановим часом, передбаченим для виконання завдання по випуску продукції, скоректованого на фактичну чисельність робочих.

Розраховуючи непродуктивні витрати робочого часу, пов'язані з виготовленням і виправленням браку, менеджери повинні визначити:

1. Питому вагу заробітної плати виробничих робочих в собівартості проведеної товарної продукції - відношення заробітної плати виробничих робочих до собівартості продукції.

2. Заробітну плату в собівартості остаточного браку - твір втрат від браку і питомої ваги заробітної плати виробничих робочих в собівартості.

3. Питому вагу заробітної плати виробничих робочих у виробничій товарній продукції за вирахуванням сировини і матеріалів, комплектуючих виробів і напівфабрикатів - відношення заробітної плати виробничих робочих до собівартості продукції за вирахуванням матеріальних витрат.

4. Заробітну плату робочих по виправленню браку - витрати на виправлення браку і питому вагу заробітної плати виробничих робочих в товарній продукції за вирахуванням сировини і матеріалів.

5. Середньочасову заробітну плату робочих - заробітну плату всіх робочих, що ділиться на відпрацьований всіма робочими час.

6. Заробітну плату робочих в остаточному браку і на його виправлення - сума заробітної плати по виготовленню браку і заробітної плати по його виправленню.

7. Робочий час, витрачений на виготовлення забракованих виробів і їх виправлення, - відношення заробітної плати робочих в остаточному браку і на його виправлення до середньочасової заробітній платі робочих.

Для аналізу робочого часу менеджерів ЧП «Спик-ап» використовується метод моментних спостережень. Характерною особливістю методу моментних спостережень є те, що спостерігач не знаходиться безперервно на робочих місцях, а відвідує їх періодично через випадкові інтервали часу. За допомогою моментних спостережень можна аналізувати структуру робочого часу практично на будь-якій кількості об'єктів.

Спостереження керівники ЧП «Спик-ап» проводять, послідовно обходячи вибрані робочі місця і відзначаючи на фіксажних пунктах умовними знаками в наглядовому листі вид діяльності.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Стратегія управління персоналом суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності (на базі матеріалів зовнішньоекономічної діяльності приватного підприємства ПП Промен)
Здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємством, випуск продукції, яка була б конкурентоспроможною на зарубіжних ринках, залежить не тільки від технічного оснащення підприємства, наявності су ...

Управління персоналом банку
Корінні зміни, що сталися в системі функціонування вітчизняних підприємств та всього народного господарства України в цілому, створили велику потребу в нових управлінських знаннях, посилили інтерес до ...

Мотивація робітників в сучасних умовах
Поняття мотивації тісно зв'язано з проблемою керування персоналом. Нові економічні відношення, породжені перехідним періодом, висувають і нові вимоги до персоналу. Це не тільки добір, н ...

Розділи