Гейтс Вільям

Вільям (Білл) Гейтс (нар. 1955) - голова правління і головний розробник програмного забезпечення корпорації Microsoft, провідного світового виробника програмного забезпечення для персональних комп’ютерів.

Народився у м. Сіетл (штат Вашингтон). Його батько був адвокатом, мати - вчителькою. Ще в початковій школі Б. Гейтс виявив унікальні здібності до математики і логіки, у 13 років створив першу комп’ютерну програму, у 15 - програму для регулювання вуличного руху і заробив на цьому проекті 20 тис. дол., у 17 - отримав пропозицію написати програмний пакет з розподілу енергії Боневільської греблі. Навчався у Гарвардському університеті (опанував фах адвоката). Тут розробив мову програмування BASIC для першого мінікомп’ютера - MITS Altair, отримав пропозицію від IBM створити операційну систему для першого у світі персонального комп’ютера. На третьому курсі Гейтс був відрахований з університету за прогули та неуспішність.

Будучи переконаним, що персональний комп’ютер стане незамінним на кожному робочому місці й у кожній домівці, в 1975 р. разом із Полем Аленом заснував компанію Microsoft і почав розробляти програмне забезпечення для персональних комп’ютерів. Презентація нового комп’ютера IBM із програмним забезпеченням Microsoft викликала сенсацію на ринку і змусила чи - мало компаній звернутися до Microsoft за ліцензією. Microsoft завоювала світовий ринок, випустивши програми Microsoft Word і Microsoft Excel. У 1987 році компанія презентувала на ринку першу версію Windows, в 1993 році що - місячний загальний обсяг продажу Windows перевищив 1 млн. дол. У 1995 році з’явилася Windows 95, за перші два тижні було продано 7 млн. копій. Ця операційна система вдосконалюється і використовується у понад 85% комп’ютерів світу.

Широке застосування програмного забезпечення Microsoft привернуло увагу американського антимонопольного комітету, який кілька разів марно намагався ініціювати справу про примусове подрібнення монополії Гейтса. Під його керівництвом Microsoft розвиває й удосконалює інформаційні техоології та продукти, працює на перспективу. У 1995 році політику Microsoft було докорінно змінено - основні зусилля спрямовано на Інтернет. Гейтс особисто здійснює стратегічне управління Microsoft, і його роль у технічному розробленні нових продуктів є суттєвою. Дар передбачення Гейтсом розвитку ПК є ключовим чинником успіху Microsoft та індустрії програмного забезпечення в цілому. Він є найбагатшою людиною у світі (став мільярдером у 31 рік).

У 1999 році прибутки Microsoft становили 19,75 млрд. дол. У підрозділах компанії в 60 країнах світу працює понад 32 тис. осіб. Книга «Дорога в майбутнє» (у співавторстві з Н. Мірволдом і П. Райнардсоном, 1995), в якій визначено напрям розвитку суспільства у зв’язку з удосконаленням інформаційних технологій, а інтерактивні мережі розглядаються як важливі віхи в історії людства, була видана у понад 29 країнах. Книга «Бізнес із швидкістю думки» (1999) про новий погляд на розв’язання бізнес-завдань за допомогою інформаційних технологій видана 25 мовами і продається у 60 країнах світу.

Б. Гейтс цікавиться і біотехнологією. Він входить до правління компанії Icos Corporation і володіє акціями Darwin Molecular, що є підрозділом британської компанії Chiroscience. Крім того, заснував компанію Corbis Corporation, що займається розробленням найбільшого джерела інформації у світі - цифрового архіву, який охоплює більшість творів мистецтва і фотографій із державних і приватних колекцій, що зберігаються у різних країнах. Він є також співвласником компанії Teledesic, що працює над реалізацією проекту із за - пуску на низьку орбіту навколо земної кулі кількох сотен супутників для забезпечення всесвітніх двосторонніх широкосмугових телекомунікацій.

Перейти на сторінку: 1 2


Інші статті по менеджменту

Критеріі ефективності труда менеджмера
Один з найважливіших напрямків програми реформ у нашій країні – перебудова систем управління підприємством. Особливе значення ця проблема набуває на рівні тих підприємств, місце яких у ринк ...

Конкурентні стратегії в корпорації лідерів
Жодне підприємство не зможе досягти успіху в конкурентній боротьбі, якщо не відстежуватиме далекосяжні тенденції розвитку ринку і не вироблятиме на цій основі бачення свого майбутнього, ...

Роль, значення і перспектива інформаційної технології управління
Інформаційна технологія управління - процес, що використовує сукупність засобів і методів збору, оброблення, передачі даних (початкова інформація) для одержання інформації нової якості ( ...

Розділи