Цілі "Управління якістю" на підприємстві (на прикладі ЗАТ КФ «Лагода»)

Якщо всі процеси на кондитерської фабриці йдуть відповідно до поставлених цілей і згідно згідно з вимогам стандартів, ніякого жодного втручання не потрібне. Але та коли мають місце незвичайні незвичні явища, форс-мажор, або порушується заведений порядок лад , повинен втрутитися керівник фабрики.

Ціль контролю полягає у виявленні таких відхилень. Для того, щоб виявити відхилення необхідно: перевірити спочатку причини, а потім виконати перевірку роботи по її результатах. Перш за все передусім , необхідно встановити, чи контролюються всі причинні чинники фактори , слід перевірити кожен процес проектування, матеріально-технічне постачання, виготовлення продукції і переконатися в правильному розумінні причинних чинників факторів у відповідність із із заданими технічними вимогами. Перевірку причинних чинників факторів слід доручати керівникам нижчої ланки.

Інший спосіб полягає в перевірці процесу або роботи по результатах. До результатів також відносяться питання, пов'язані з кадрами, якістю, кількістю, термінами постачання, наявністю якісного борошна і не вологого цукру, робочою силою і обладнанням, необхідних для випуску одиниці продукції і витратами і т.п затратами . Спостерігаючи зміни що відбуваються походять в кожній з цих позицій, можна контролювати процес, роботу і управління ними.

Якщо результати відсутні або спотворені, це означає, що в яких те процесах відбувається походить щось незвичайне незвичне і є наявний певні труднощі. Мета ціль керівника полягає у встановленні джерела збоїв, пов'язаний з причинними чинниками факторами .

Для цілей здійснення дій, що коректують, важливо поважно приймати заходи щоб уникнути повторення відхилень. Необхідно покласти край наявним порушенням вимог якості. Слід усунути причинні чинники фактори, які викликали спричиняли відхилення. Виправлення і запобігання відхиленням, що повторюються, – це дві різних дії, зокрема відносно заходів, що приймаються. Усуваючи причини відхилень необхідно звернутися обертатися до джерел проблеми і прийняти заходи по запобіганню їх повторенню.

Всі ці заходи дозволяють досягти значного зниження браку шлюбу , а отже, подальше дальше підвищення якості продукції, надійності і поліпшеним смаковим якостям солодкого продукту, що випускається фабрикою.

Згідно Демінгу, для досягнення постійності незмінності цілей необхідна прихильність керівництва постійним поліпшенням покращанням – це критичний чинник фактор для підтримки ентузіазму, інтересу і співучасті працівників на всіх рівнях.

Одна з цілей фабрики - покінчити із із залежністю від масового контролю. Для виконання її на фабриці працюють тільки лише з із надійними, однорідними і високоякісними сировиною і матеріалами, а також процесами. Це відразу позначається на позитивній репутації фабрики у біля її сьогоднішніх і майбутніх споживачів.

Також, поліпшується кожен процес, постійно знаходяться проблеми для того, щоб покращувати всі види діяльності і функції на фабриці, підвищувати якість і продуктивність.

З метою затвердження «лідерства» на фабриці створено таке середовище (система стимулів), в якому у працівників є наявний дійсна зацікавленість в їх роботі, а менеджери допомагають добре її виконувати. Якщо робочі робітники зацікавлені, то вони прагнуть виконувати роботу якісно.

З метою впровадження нововведень на фабриці можна не тільки не лише уникнути консерватизму і застою в розвитку підходу до якості, але і свідомо і упевнено рухатися сунути далі. В системах якості нововведення діляться на дві групи:

1 функціональні;

2 системні.

До функціональних відносяться нововведення, що зачіпають завдання задачі однієї з функцій управління якістю і що не вимагають структурних змін системи. В крайньому випадку у крайньому разі , необхідність в структурних змінах така настільки незначна, що їх можна не проводити. У нашому випадку, наприклад, можна ввести запроваджувати додаткову плату за бездефектне виконання заливки печива глазур'ю, за здачу їх БТК і відправку в оптово-роздрібну торгівлю з першого пред'явлення у встановлені установлені технологічні цикли здачі.

До системних відносяться нововведення, які зачіпають не одну, а декілька функцій управління якістю і викликають спричиняють необхідність внесення змін в зміст вміст елементів системи. Системні нововведення можуть стосуватися однієї функції, але та по масштабах дії впливають на інші функції, що приводить призводить до необхідності внесення в них змін. У нашому випадку при виготовленні вафельних стаканчиків скляночок на вафельній лінії можливий перехід від відрядної форми оплати праці до почасової або почасовий-преміальній. Відомо, що відрядна платня праці у багатьох випадках негативно заперечний впливає на якість виготовлення і в певний момент часу, коли якість починає розпочинає опускатися нижче за допустиму межу, виникає необхідність від цієї системи відмовитися і перейти до почасової або змішаної оплати праці. Таке нововведення входить до складу цільової функції управління якістю - матеріального стимулювання поліпшення покращання якості. Зміна форми оплати праці торкнеться інших цільових функцій - технологічної підготовки виробництва, контролю якості, а по масштабах дії зробить вплив на дуже велику групу учасників процесу забезпечення якості.

Перейти на сторінку: 1 2 3


Інші статті по менеджменту

Конструктивна функція конфлікту в управлінні
Нема жодної людини, котра б на роботі не вступала в суперечку: з колегами, керівником, підлеглими, конкурентами, партнерами. Тобто конфліктів у нашому житті достатньо. Як ми ставимось до ...

Організація діяльностї зовнішньоторговельної фірми ЗАТ Шпалерна фабрика Едем, м. Дніпропетровск
Актуальність теми дипломного дослідження полягає в необхідності оцін-ки поточного стану та розробки перспективної стратегії діяльності експортно-орієнтованих підприємств України в умовах вступу Україн ...

Типологія соціально-трудової мобільності населення
Кожна людина переміщується в соціальному просторі, в суспільстві, в якому вона живе. Іноді ці переміщення людина сприймає відчутливо і ідентифіковано, наприклад, переїзд із Києва у Льв ...

Розділи