Аналіз внутрішнього середовища організації

Для наочнішого опису роботи підприємства привожу таблицю 1 з техніко-економічними показниками ЗАТ «ТЕЦ-3» в 2005-2007 г.г.

Таблиця 1 показує, що в аналізований період спостерігалося зниження темпів виробництва, в той же час спостерігалося постійне зростання середньомісячної зарплати одного працівника, а отже і фонду оплати праці, зменшилася середнє облікова чисельність працівників, а продуктивність праці за аналізований період зросла, в 2007 році в порівнянні з попередніми роками зросла собівартість, що спричинило збільшення тарифу продукції. Показники річного доходу нестабільні, але в цілому за період вони зросли. Витрати ж збільшувалися з кожним роком. Показник якісного забезпечення кадрами підприємства (або його структурного підрозділу) можна розрахувати по формулі:

,

де - фактична сумарна кількість фахівців, що обіймають посади відповідно до штатного розкладу;

- чисельність особового складу кадрів фахівців з штатного розкладу.

Закрите акціонерне суспільство «Теплоелектроцентраль-3» було створено на початку 2000 року, і вже в березні того ж року орендувало Харківську ТЕЦ-3.С орендою ТЕЦ-3 ситуація різко змінилася до кращого. У реконструкцію станції засновники – харківські комерційні і банківські структури – вже в перший рік оренди вклали більше 10 млн. грн. А колектив ЗАТ «ТЕЦ-3», мобілізувавши всі свої можливості, за 9 місяців здійснив монтаж і ввів в експлуатацію новий турбоагрегат потужністю 24 МВт. Це дозволило збільшити встановлену потужність з 62 до 86 МВт. В даний час розробляється активна маркетингова стратегія. Закінчено виготовлення ще однієї турбіни потужністю 20 МВт і розроблений проект її установки, ведуться роботи по її монтажу. Загальна вартість робіт складає понад 24 млн.грн. Окрім цього на підприємстві проводяться роботи по впровадженню автоматизованої системи управління технологічним процесом. Використання переваги комбінованого виробництва теплової і електричної енергії, а також того, що ТЕЦ-3 знаходиться в центрі системи теплопостачання міста і електропостачання крупних промислових підприємств, дозволяє з найменшими втратами забезпечити постачання споживачів дешевою тепловою і електричною енергією. Зокрема, ЗАТ «ТЕЦ-3» забезпечує дешевою електроенергією і теплом більшість бюджетних організацій м. Харкова.

Характеристика поточного стану основного устаткування підприємства.

Харківська ТЕЦ-3 є одній із старих теплоелектроцентралей колишнього СРСР, побудована ще в 30-х роках минулого століття в рамках реалізації плану ГОЕЛРО. У 80-х роках запанувала глибоко помилкова тенденція споруди виключно крупних теплових і атомних станції теплопостачання, а станції типа ТЕЦ-3 були приречені на ліквідацію, як генеруючі джерела електроенергії. В результаті цього великі не побудували, а малі і середні ТЕЦ практично занапастили. Так, на ТЕЦ-3 встановлена потужність знизилася з 113 до 62 МВт Станції, подібні ТЕЦ-3, знаходяться, як правило, в центрі теплових навантажень, у них мінімальні витрати на транспорт як тепла, так і електроенергії, на відміну від джерел теплопостачання винесених за міську межу, є готові виробничі площі, розвинена інфраструктура і так далі.

Проте, не дивлячись на очевидні вигоди, державне підприємство «Харківські теплові мережі», до складу якого входила ТЕЦ-3, в течії 10 років не змогло знайти засобів на відновлення станції.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4


Інші статті по менеджменту

Бізнес-планування на підприємстві
За останні роки в економіці і фінансової системі України відбулися радикальні зміни, обумовлені досягненням Україною політичної та економічної незалежності і переходом до розбудови соці ...

Організація праці
Нормування праці – це наукова дисципліна, що має особливий зміст, сферу дослідження і свої методи вивчення явищ виробничої діяльності людини. Нормування праці – це економічна наука, по ...

Стратегії виходу підприємства на зовнішній ринок
Україна знаходиться на шляху інтеграції у світовий економічний простір. Ряд провідних економістів визнають, що не розв’язавши завдань оптимізації усієї системи міжнародної економічної д ...

Розділи