Договір купівлі–продажу

Договори купівлі-продажу товарів у комерційній діяльності є найбільш поширеним видом господарських взаємовідносин між продавцями і покупцями товарів і послуг.

Ризик випадкової втрати або випадкового пошкодження товару переходить на покупця з моменту його передачі покупцеві відповідно до договору.

Якщо продавець відмовляється передати покупцеві проданий товар, покупець має право відмовитися від виконання договору купівлі-продажу. Кількість товару, що підлягає передачі покупцеві, передбачається договором купівлі-продажу у відповідних одиницях вимірювання або в грошовому вираженні.

Якщо продавець передав, порушивши договір купівлі-продажу, покупцеві меншу кількість товару, ніж визначено договором, покупець має право або вимагати відповідну кількість товару, або відмовитися від переданого товару і від його оплати, а якщо товар оплачений - вимагати повернення сплаченої грошової суми. У разі передачі продавцем покупцеві товару в кіль кості, що перевищує вказану в договорі, покупець зобов'язаний сповістити про це продавця. Якщо після отримання повідомлення покупця продавець не розпорядиться відповідною часткою товару, покупець має право, якщо інше не передбачене договором, прийняти весь товар або відмовитися від його прийняття.

Договори купівлі-продажу товарів у комерційній діяльності є найбільш поширеним видом господарських взаємовідносин між продавцями і покупцями товарів і послуг.

За договором купівлі-продажу ТОВ «Альфа»,в особі директора Московської Т. С., яке зобов'язується передати товар у власність ПП «Юліанна», в особі директора Гоцелюк Ю.Ю., яке зобов'язується прийняти цей товар і сплатити за нього певну грошову суму (ціну).

Товаром за договором купівлі-продажу можуть бути будь-які речі, якщо вони не вилучені з обороту або не обмежені в обороті.

За договором купівлі-продажу передачі підлягають товари в асортименті, узгодженому сторонами.

Продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, якість якого відповідає договору купівлі-продажу. (Додаток № ).


Інші статті по менеджменту

Менеджмент групової (колективної) діяльності
У сучасних умовах свідома і продуктивна діяльність людей завжди має суспільний характер, люди об'єднуються певним шляхом, утворюючи групи (колективи). У соціології прийнято виділяти г ...

Прийняття управлінських рішень в умовах ризику на прикладі діяльності Колективного господарства Чернечеслобідське
В умовах ринкових відносин, при наявності конкуренції і виникненні часом непередбачених ситуацій, господарська, виробнича чи комерційна діяльність неможлива без ризиків. Однак і відсутн ...

Тенденції та проблеми розвитку електронного бізнесу в Україні
Бурхливе поширення інформаційних технологій та нових методів ведення бізнесу в нашій країні привело до зародження і становлення нової сфери підприємництва електронного бізнесу. Незважаюч ...

Розділи