Аналіз ролі заробітної плати як елемента системи мотивації на ПП “KyДі”

дозволяються незначні відхилення від зазначеного нормативу, котрі підлягають затвердженню комісією по врегулюванню трудових та соціально-економічних відносин між адміністрацією та працівниками підприємства. Ці доплати як показує практика мають ефективний мотиваційний вплив на працюючих.

Також на ПП “Куді” існують доплати за освоєння нових професій та нових операцій. (Освоєння нової операції – перехід від операції нижчого розряду до операції вищого розряду, яка потребує вищої кваліфікації та знань швачки.) Доплата за освоєння нової професії і нової операції становить 20% до відрядних розцінок на весь термін виконання замовлення. Важко не погодитись, що це також є суттєвим мотивуючим чинником.

На ПП “Куді” діє система преміювання відрядних працівників на основі Положення про премії. Згідно цього Положення премія складається з загальної та індивідуальної премій. У випадку виконання бригадою норм виробітку, її працівники, продуктивність яких становить 100% і вище нагороджуються індивідуальною та загальною преміями, а всі інші працівники бригади – тільки загальною премією. У випадку невиконання бригадою норм виробітку, її працівники, продуктивність яких складає 100% і вище нагороджуються тільки індивідуальними преміями, а всі інші працівники не нагороджуються преміями взагалі. Такий стан речей мотивує працівника ефективно працбвати неоглядаючись на інших членів бригади.

Загальна премія виплачується працівникам бригади за виконання норм виробітку за місяць. Її максимальний розмір може становити 10% до заробітної плати та складається з наступних складників:

5% за ритмічність роботи бригади. Показник ритмічності розраховується потижнево, як продуктивність роботи за тиждень. Він не може бути нижчим від 95%;

5% за дотримання термінів відвантаження продукції згідно графіку планування.

Індивідуальна премія виплачується кожному індивідуальному працівнику за виконання норм виробітку за місяць. Верхня межа індивідуальної премії необмежена. Індивідуальна премія складається з наступних складників:

5% за ритмічність роботи працівника. Показник ритмічності розраховується по методиці, зазначеній вище.

3% за відсутність зауважень щодо якості по виконаній роботі

3% за 100% присутності на робочому місці на протязі місяця (відсутність лікарняних листків, відгулів, прогулів тощо)

працівникам, чия продуктивність перевищує 100% - за кожний відсоток перевиконання премія додатково збільшується на 0,5%.

Підприємство залишає за собою право частково або повністю позбавляти премії (загальної, індивідуальної) як індивідуальних працівників, так і бригаду в цілому у випадку допущення ними пропусків та недотримання правил внутрішнього розпорядку. Комісія по вирішенню трудових спорів покликана вирішувати усі суперечливі питання, які виникають при такому позбавленні премії.

В розрахунковому листку показано залишок невиплаченої заробітної плати на початок місяця, сума, що була виплачена протягом місяця (вона включає залишок на початок місяця і суму авансу), а також, відповідно, суму, що залишається до виплати. Цей залишок переноситься на наступний місяць, оскільки на ПП “КуДі” виплата заробітної плати проводиться 8-го числа місяця, наступного за звітним.

Працівники підприємства за роботу у вихідні або святкові дні мають право також на одержання відгулу або додаткової відпустки.

Серед виплат і доплат за фактично відпрацьований час, які включаються в фонд основної заробітної плати, найбільшу питому вагу займає заробітна плата за період відпустки. Ця зарплата може видаватись як за рахунок створеного резерву, так і безпосередньо включатись в собівартість продукції. Резерв для оплати відпусток створюється з метою регулювання собівартості продукції, тобто, щоб в період, на який припадає найбільше відпусток, різко не зростала собівартість. Слід відмітити, що резерв для оплати відпусток створюється на підприємстві тільки для робітників.

Розрахунок середнього заробітку для оплати відпустки, що надається в календарних днях, провадиться із суми заробітку за 12 попередніх місяців (не залежно від того, за який робочий рік надається відпустка). Отриману суму ділять на кількість календарних днів за цей період, виключаючи святкові та неробочі дні, встановлені чинним законодавством України. Одержаний результат множать на кількість календарних днів відпустки. При розрахунку тривалості відпустки не враховують і не оплачують святкові та неробочі дні, які припадають на період відпустки і не збігаються з недільними днями.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4


Інші статті по менеджменту

Реінжиніринг, як важливий напрям інноваційної діяльності ОВС в умовах жорстокої конкуренції на ринку товарів і послуг
У сучасних умовах господарювання зростає роль інноваційного розвитку. Опора на інновації є тим єдино можливим шляхом, який дозволить забезпечити сталий розвиток підприємств. У зв’язку з цим особ ...

Корпоративний імідж
Перш ніж перейти до аналізу практичних питань формування іміджу (образу) організації, звернемо увагу на деякі питання загальнотеоретичного плану. Згадуваний нами Е. Бернайз наголошував, ...

Аналіз та удосконалення оперативного управління
ФУНКЦІЇ І ЗАДАЧІ   ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ОСНОВНИМ ВИРОБНИЦТВОМ (ОУОВ)   ...

Розділи