Характеристика галузі

Внаслідок скорочення поголів'я молочних корів, і відповідно, зниження обсягів виробленої сировини, України змушена компенсувати його нестачу за рахунок імпорту молока і вже готових молочних продуктів. Таким чином, можна сказати, що країна залежна від цін на світових ринках. Так, у квітні 2010 імпорт молока Україні збільшився в 6,3 рази в порівнянні з квітнем минулого року. Імпорт сиру збільшився на 47%, імпорт йогуртів збільшився на 5%, імпорт вершків збільшився на 2%. У той же час в квітні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року імпорт масла України скоротився на 89%, імпорт СОМ скоротився на 98%.

Виробники відзначають стабільність закупівельних цін на молоко. На даний момент середня закупівельна ціна на молоко від великих сільгосппідприємств становить у середньому 2,7-3,0 грн / кг. Закупівельна ціна на молоко від господарств населення за звітний період, як і раніше становить 1,5-1,6 грн / кг.

Ціни на СОМ на внутрішньому ринку знизилися в порівнянні з попереднім тижнем і склали 24-26 грн / кг (25-26 грн / кг тижнем раніше). Експорт сухого молока оцінюється як млявий. Ціни пропозиції поставок на експорт СОМ за звітний тиждень підвищилися до 2650-2700 USD / тонна.

Внутрішні ціни на СЦМ зміцнилися в порівнянні з попереднім тижнем і склали 29-32 грн / кг (27-28 грн / кг тижнем раніше). Експортні ціни на СЦМ за звітний період склали 3100-3150 USD / тонна.

Внутрішні ціни на олію за звітний період виросли в порівнянні з попереднім тижнем, тому що пропозиція не встигає за досить високим попитом. Збільшення попиту пов'язане з тим, що в попередньому місяці масло не йшло в закладки, попит на нього був млявим, масло продавалося ще зі старих запасів. Олію, вироблену в травні, йде в закладки, попит на нього зростає, тому ціна на даний товар також щотижня зростає. Поточний рівень пропозиції вершкового масла жирністю 72,5% складає 33-35 грн / кг (30-31 грн / кг тижнем раніше). Експорт олії з України слабкий, в квітні 2010 він скоротився на 32% в порівнянні з березнем поточного року. За звітний тиждень номінальні експортні ціни на олію (72,5% жирності) у середньому склали 3600 USD / тонна (3100-3200 USD / тонна тижнем раніше).

Ціни пропозиції поставок на експорт вершкового масла жирністю 82,5% за звітний тиждень склали 4200 USD / тонна.

Зростання цін на ринку сиру припинився, оскільки зараз не сезон для даного товару. Найбільш поширені сири (50% жирність) продавалися на внутрішньому ринку за оптовими цінами на рівні 35-38 грн / кг. При цьому деякі оператори ринку декларують більш низький рівень цін на даний товар в залежності від якості товару та його виробника Експортні ціни на даний товар за звітний тиждень становлять 4100-4800 USD / тонна (4400-4500 USD / тонна тижнем раніше). У той же час зберігається досить велика різниця в експортних цінах на одне і теж найменування сиру в залежності від виробника та країни-імпортера.

Ціни на сироватку за звітний період виросли; якщо раніше на ринку був профіцит даного товару, то тепер відчувається його дефіцит, що пов'язано з тим, що експорт сироватки за останній час значно збільшився. Ціна на сироватку на внутрішньому ринку за звітний період становить у середньому 6,4-6,5 грн / кг (5,3-5,5 грн / кг тижнем раніше). Експортні ціни на даний товар складають 660-670 USD / тонна (630-650 USD / тонна тижнем раніше). При цьому ціни на демінералізованою сироватку на внутрішньому ринку становлять 7,2-7,5 грн / кг (6,7-7,0 грн / кг тижнем раніше). Експортні ціни на даний товар складають 760-780 USD / тонна (750-770 USD / тонна тижнем раніше).

Ціни на згущене молоко не змінилися. Так, внутрішні ціни на згущене молоко (8,5% жирності) становлять 7,95 грн/400 р. Експортні ціни на даний товар складають 2150 USD / т. Внутрішні ціни на згущене молоко (5% жирності) знаходяться на рівні 7,05 грн/400 г, на експорт даний товар продавався за ціною - 1950 USD / т.

На ринку казеїну продажу як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку дещо сповільнилися. Після значного стрибка цін на даний товар оператори ринку призупинили продажу, очікуючи, що ціна на даний товар повинна найближчим часом знизитися. Так, на внутрішньому ринку казеїн варто 60-63 грн / кг (60-61 грн / кг тижнем раніше). Експортні ціни на даний товар за звітний тиждень становлять 7750-7800 USD / тонна (7400-8200 USD / тонна тижнем раніше).

Закупівельні ціни на молоко в Україну в листопаді-грудні 2010 р. можуть вирости на 20-30% в порівнянні з нинішніми внаслідок скорочення поголів'я худоби і відповідно молочної сировини, а також через невизначеність з виплатою дотацій виробникам. Такий прогноз дав експерт по ринках молока і молочної продукції асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Гагалюк.

Перейти на сторінку: 1 2


Інші статті по менеджменту

Конструктивна функція конфлікту в управлінні
Нема жодної людини, котра б на роботі не вступала в суперечку: з колегами, керівником, підлеглими, конкурентами, партнерами. Тобто конфліктів у нашому житті достатньо. Як ми ставимось до ...

Стратегічне планування і управління на підприємстві
Мета дисципліни «Стратегічне управління» - сформувати у студентів уявлення про загальні теоретичні основи стратегічного планування та про його місце в системі управління підприємством; п ...

Проектування організаційно-технічних заходів підвищення ефективності операційної системи
В умовах ринку становище підприємств докорінно змінюється, розширюються їх права й обов’язки, вони набувають економічної самостійності та повністю відповідають за результати своєї діяльн ...

Розділи