Найбільші готельні ланцюги світу

Група готельних підприємств, що здійснює колективний бізнес і перебуває під безпосереднім контролем керівництва ланцюгом на підставі укладеного між туристським підприємством і компанією контракту на управління. Компанія, що вступає в управління туристським підприємством, не отримує жодних прав на саме майно підприємства, має обмежену фінансову відповідальність і має частину доходу, яка зростає із зростанням прибутку. Більшість готельних підприємств світу входять в той чи інший Л. г. Нині існує бл.100 Л. г. із загальним номерним фондом понад 2200 тис. номерів. Якщо Л. г. престижний, наприклад, Sheraton, то такий готель в місті або місцевості тільки один. Як правило, фірмові готелі великих Л. г. є в кожній столиці й кожному значному місті багатьох країн.

Дуже великі, наприклад, Best Western, дають можливість зберегти найменування готелю, але вимагають додатково вказати приналежність до ланцюга (товарний знак) і дотримувався спрощених стандартів обслуговування. Підприємства можуть входити в Л. г. як повноправні члени, як асоційовані члени, що діють на основі договору комерційної концесії (франшизи), або укладати договори на управління з однією з корпорацій. Франчайзинг товарного знаку коштує приблизно 18-20 тис. дол. США, а також додаткові щорічні платежі.

Більшість великих готельних корпорацій останнім часом почали змінювати свою стратегію, переходячи від монопродукту, яким є єдина готельна концепція в Л. г., до диверсифікації з метою задоволення потреб окремих ринкових сегментів. Утворення Л. г. дає можливість просувати на світовий туристський ринок високі стандарти обслуговування, а також сприяє підтримці готельного обслуговування туристів. Готельні корпорації допомагають поширенню і значному підвищенню рівня організації виробництва й обслуговування туристів, створенню такого, що відразу впізнається, образу-типу готельного обслуговування. З погляду на всезростаючу кількість Л. г., на їх злиття й об'єднання може виникнути враження про зниження різноманітності туристського продукту. Проте саме ця тенденція, з урахуванням того, що індустрія гостинності, як і раніше, дуже різноманітна, створює сприятливі можливості для невеликих готелів і ресторанів. Це зумовлено тим, що сучасний туристський ринок вимагає персоніфікованого обслуговування й індивідуального підходу. Туристський бізнес зацікавлений у великому розмаїтті форм і видів обслуговування, оскільки такий підхід диктується інтересом туристів до знайомства зі специфікою місць відпочинку. Багато незалежних готелів створюють консорціуми або інші форми співробітництва з метою збереження специфіки кожного готелю, а також забезпечення конкурентоспроможності. Питаннями координації функціонування на європейському туристському ринку Л. г. і асоціації! незалежних готелів займається Конфедерація національних асоціацій готелів і ресторанів у Європейському Союзі. Основні Л. г.:

"Уестін Хотелз енд Резортс" - заснований у 1930 р., керує 65 курортними готелями, майже не приймаючи участі в них своїми капіталами;

"Хайятт Хотелз" - одна з найбільших готельних корпорацій світу зі штаб-квартирою в Чикаго, шт. Іллінойс (США), що управляє 94 готелями в ЗО країнах світу (основні готельні концепції - "Гранд Хайятт Хотелз", "Хайятт Рідженсі Хотелз енд Резортс", "Парк Хайятт Хотелз", "Класик Резіденсез бай Хайятт");

"Хілтон" - один з найбільших готельних ланцюгів світу. Заснований в 1927 р. Конрадом Хіл-тоном. Корпорації підпорядковані 271 готель, загальний номерний фонд становить 97 тис.

"Холідей Іннз" - найбільший готельний ланцюг світу, створений у 1952 р.К. Уїлсоном. Провідні підприємства розміщення - мотелі, пристосовані для комфортного обслуговування автотуристів і сімейного туризму.

"Шератон" - один з найбільших готельних ланцюгів світу.

3) Accor Group

- французька компанія, готельна керуюча група, оператор мереж готелів і ресторанів. Компанія Accor Group (Аккор) веде свою діяльність відповідно до законодавства Франції, з капіталом у 659683569 євро. Зареєстрований офіс за адресою: 2 rue de la Mare Neuve, 91000 Evry, France. Реєстраційний номер B 602 036 444 RCS EVRY. Група Корпоративних комунікацій та зовнішніх зв'язків знаходиться за адресою: Immeuble Odyssey, 110 avenue de France, 75013 Paris, France.

Перейти на сторінку: 1 2


Інші статті по менеджменту

Аналіз та удосконалення оперативного управління
ФУНКЦІЇ І ЗАДАЧІ   ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ОСНОВНИМ ВИРОБНИЦТВОМ (ОУОВ)   ...

Основні етапи матеріально-технічної підготовки проекту
Матеріально-технічна підготовка проекту ...

Сучасні теорії і методи мотивації
У останні десятиліття сталися крупні зміни в управлінні бізнесом. Зокрема, на перше місце по впливу на довгостроковий успіх організації виходить так званий "людський чинник". Д ...

Розділи